Avril Lavigne

4. března 2012 v 19:49 | Ajinka
Celým jménem Avril Ramona Lavigne. Narozená 27.9. 1984. Kanadská zpěvačka a držitelka ceny Grammy. Její rodiče pochází z Francie, ale i přesto Avril francouzsky nemluví. Navrhuje oblečení pro svoji značku Abbey Dawn a vytvořila parfémy Black Star, Forbidden Rose a Wild Rose.
Má mladší sestru Michaelle a staršího bratra Matta. Zpívat začala už ve 2 letech v místím kostelním sboru, ve kterém byla až do svých 10 let. Krátce na to, díky svému zpěvu vyhrála hlavní cenu v soutěži místí rozhlasové stanice. Cenou byla cesta do Ottawy, kde zpívala duet se zpěvačkou Shaniou Twain. Ve svých 13 začala hrát na kytaru a psát své vlastní písně. Poté je nahrála a poslala několika nahrávacím společnostem. Všiml si ji šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L. A. Reid. Díky tomu Avril odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona, ale chtěla být jiná než ostatní zpěvačky. Proto Avril odjela do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a mohla psát texty sama. Spolu s Cliffem dodělali singl Complicated, který hned získal popularitu. Díky tomu Avril nazpívala album Let Go (vyšel v roce 2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch i poté dále rostl.
Avril zpívá se svou kapelou, ve které je: bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a Austrálie. V roce 2004 vydala své druhé album Under My Skin, které se ji opět velmi povedlo.
V roce 2005-2006 se z "drzé punk-rockerky" stává citlivka. Avril si obarví vlasy na blond a na dovolené v Benátkách se zasnoubí se svým dlouholetým přítelem Deryckem Whyblyem. To co Avril dříve nesnášela je teď u ní samozdřejmostí a její fanoušci se nestačí divit.
3.6.2005 Avril přijíždí poprvé do Prahy v rámci světového turné "Bonez tour".
V roce 2007 se do kin dostává první film, ve kterém hrála Fast Food Nation.
17.4.2007 vydala svoje třetí album "The Best Damn Thing"
8.7. 2008 Avril Lavigne přijela už po druhé do Prahy se svým albem The Best Damn Thing.
Pražský koncert s mnoho dalšími vyšel na DVD The Best Damn Tour Live in Toronto.
9.10.2009 se Avril s Deryckem se chtěli rozvést, ale rozvedli se až v roce 2010.
V roce 2010 vydala své čtvrté album Goodbye Lullaby.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama